Kuru Meyve Faydaları

Kurumeyve & Tropikal Kuru Meyve Faydaları

USDA Tarımsal Araştırma Servisi’ne göre, Kurutulmuş meyveler taze meyvenin minerallerin % 100 korur. Ve bunun yanı sıra birlikte artan besin konsantrasyonu ile, taze meyvelere göre 2 kat mineral içermektedir. Kuru meyvelerin çoğunda demir, potasyum, magnezyum ve çinko bulunur. Ancak, her meyve farklı besin profili vardır, Doğal olarak ihtiyacınız olan mineralleri biliyorsanız meyvenin türüne göre miktarı belirleyerek alabilirsiniz.

Mevsiminde dalından özenle toplanmış taze meyveleri kapalı kurutma sistemlerde doğallığını bozmadan ve hijyen açısından sıkıntı yaşamaksızın kurutuyor, dış etkenlerden etkilenmeyecek ve tazeliğini kaybetmeyecek şekilde paketleterek, müşterilerize hazırlıyoruz. .

Kurutulmuş meyvelerin hemen hemen hepsi içerdikleri lif bakımından çok zengindir. Bu lif zenginliği sayesinde mide kanseri ve bağırsak kanserleri önlemede çok önemli bir rol tutar, bunun yanı sıra kabızlık şikayeti olanlarada kuru meyve önerilmektedir.
Halk arasında çok bilinmesede Kurutulmuş meyvelerin çoğunun yaş halinden daha faydalıdır. Meyveler uygun ortamda kurutulursa, vitamin, mineral, yağ, protein oranları daha yoğun hale gelir.
Yani meyvelerin suyu hariç besin değerleri yüksek düzeyde korunmuş olur. Taze meyve tüketilerek alınabilecek besin değerleri kurutulmuş meyvelerdeki yoğunlaşma nedeniyle daha az yiyerek vücuda alınabilir.
Kuru meyvelerin içerdiği değerler ile insan enerjisine, kuvvetine ve öğrenme yeteneklerine yüksek derecede etkisi vardır. Kötü kolestrolü düşürür. kansızlığa iyi gelir. Annelerde süt kalitesini ve oluşumunu artırır.
Kurutulmuş meyveleri içerdikleri lif zenginliğiyle mide bağırsak sistemi kanserlerinden korur ve kabızlığı önler.
Kurutulmuş meyvelerin ışık görmeyen, serin ve kuru yerlerde saklanması gerekmektedir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.